Podczas uprawiania sportu ważna jest również dieta

by karol

Czasami ludziom wydaje się, że można spędzać długie godziny na siłowni, bieganiu, jeździe na rowerze czy pływaniu, a po skończonym treningu zjeść wszystko na co tylko ma się ochotę. Prawda jednak jest taka, że jeśli chcemy, aby nasz wysiłek przynosił odpowiednie efekty, żeby nasze ciało się zmieniało, zyskiwało piękniejszą sylwetkę, to musimy połączyć ze sobą ćwiczenia i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Jeśli najpierw będziemy spalać setki kalorii podczas treningu, a następnie w nagrodę będziemy zajadać się tłustym czy niezdrowym jedzeniem, to możemy być pewni, że efektów naszych wysiłków nie będzie w ogóle. Jeśli faktycznie chcemy się pochwalić piękną sylwetką i świetną kondycją, jak i ciałem pozbawionym tłuszczu, to musimy zadbać nie tylko o właściwy dobór ćwiczeń, ale również o prawidłową dietę. Inaczej nasze starania pójdą na marne.

Możemy próbować sami

Oczywiście na początek możemy próbować sami ustawić sobie taką dietę. Może nam się to udać, pod warunkiem, że wyeliminujemy z niej słodycze, tłuste jedzenie, jak i szybkie przekąski. Dodatkowo przygotowując sobie taką dietę, powinniśmy również pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest to, abyśmy nie podjadali między posiłkami, bo wówczas nieświadomie będziemy przyjmowali w ciągu dnia znacznie więcej kalorii niż faktycznie będziemy potrzebowali. Warto również podkreślić, że istotne będzie również to, abyśmy jedli częściej, ale mniejsze porcje, bo wówczas nasz organizm łatwiej będzie sobie radził z ich trawieniem, a jednocześnie unikniemy napadów głodu, które sprawią, że nie będziemy się mogli powstrzymać przed zjedzeniem znacznie większej porcji niż powinniśmy. Może się jednak okazać, że nawet jeśli wprowadzimy te wszystkie zmiany w naszym żywieniu, to i tak nie będziemy mogli cieszyć się z takich wyników jakbyśmy chcieli. To oznacza, że warto wówczas poszukać pomocy u specjalisty, który ułoży dla nas odpowiednie menu.

Dietetyk weźmie wszystko pod uwagę

Jeżeli chcemy widzieć, że nasz wysiłek wkładany w ćwiczenia przynosi efekty, to powinniśmy zadbać o to, aby nasza dieta była jak najbardziej zróżnicowana, a jednocześnie też odpowiednio opracowana. Pomóc nam w tym może dietetyk, który weźmie pod uwagę nasz styl życia i ćwiczenia jakie uprawiamy, a więc określi jak wiele kalorii w ciągu dnia powinniśmy przyjmować. Z drugiej strony weźmie również pod uwagę nasz ogólny stan zdrowia, nasze choroby, tak aby stworzyć dietę, która będzie wspierała nasz organizm przy naszych schorzeniach, tak aby nie pogarszać naszego stanu. Dodatkowo jeszcze weźmie pod uwagę co lubimy jeść, a czego nie, tak aby taki jadłospis był dla nas smaczny, bo wówczas będzie istniała spora szansa, że faktycznie zostaniemy przy takiej diecie na dłużej i będziemy mogli się cieszyć z efektów jakie w ten sposób uda nam się osiągnąć.

Pamiętajmy, że same ćwiczenia to nie wszystko. Jeśli w parze z nimi nie pójdzie odpowiednio przygotowana dieta, to może się okazać, że nasze wysiłki na niewiele się zdadzą.

1 comment

Related Posts

1 comment

FITLIFE 29 kwietnia 2021 - 14:55

Ten tekst to SAMA PRAWDA – dieta to 80% sukcesu! Nie da sie zbudowac miesni ani schudnac bez odpowiedniej kalorycznosci i bilansu makroskladnikow.

Reply

Leave a Comment