Makijaż permanentny może być dobrym rozwiązaniem

by karol

Kobiety chcą wyglądać pięknie i młodo, a to oznacza, że wiele pań nie wyobraża sobie żeby mogły wyjść z domu bez wykonania pełnego makijażu. Niestety to oznacza, że każdego dnia muszą poświęcić na to od kilku do nawet kilkudziesięciu minut, co z kolei wiąże się z koniecznością wcześniejszego wstawania.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej pań jest zainteresowanych makijażem permanentnym, który wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Niewątpliwie takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić każdego dnia sporo czasu, który można wykorzystać na dłuższy sen, albo spokojniejsze zjedzenie śniadania. Jednak na czym polega taki makijaż permanentny i czego konkretnie możemy się po nim spodziewać?

Odpowiedni gabinet kosmetycznych

Jeżeli rozważamy możliwość poddania się makijażowi permanentnemu to musimy mieć pewność, że zostanie on wykonany przez specjalistkę w tym zakresie. To oznacza, że zamiast wybierać w ciemno gabinet kosmetyczny do którego się udamy, powinnyśmy popytać wśród znajomych czy one nie mają kogoś sprawdzonego, kto faktycznie zrobi nam taki makijaż i nie będziemy musiały martwić się żadnymi skutkami ubocznymi. Przede wszystkim zanim przejdziemy do wykonywania takiego makijażu permanentnego, przeprowadzony zostanie z nami wywiad, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Dodatkowo podczas konsultacji wykonany będzie próbny rysunek, który zostanie wykonany zwykłymi kosmetykami, tak abyśmy mogły sobie wyobrazić jaki będzie efekt końcowy, gdy już zostanie wykonany ten właściwy makijaż.

Co będzie się działo dalej?

Jeśli jesteśmy ciekawe co będzie się działo dalej, to warto wiedzieć, że nasza skóra zostanie poddana miejscowemu znieczuleniu, a później zostanie pod nią wprowadzony barwnik. Warto mieć świadomość, że usta zazwyczaj wykonane są w odcieniu o 2 – 3 tony ciemniejszym niż nasz naturalny kolor. Brwi są brązowe lub szare, a rzęsy zazwyczaj są czarne. Trzeba się tutaj nastawić na to, że taki zabieg będzie trwał średnio od 1 – 3 godzin, w zależności od tego jak poważne zmiany chcemy wprowadzić i jak duży obszar ma zostać nimi objęty. Musimy być również przygotowane na to, że po pewnym czasie pojawią się strupki i złuszczenia. To akurat jest prawidłowa reakcja organizmu i nie mamy się czym stresować. Gdy wszystko nam odpadnie, to będziemy musiały iść do kosmetyczki, aby poprawiła ona ewentualne ubytki. Taki zabieg będzie już krótszy, a dodatkowo pozwoli na wykonanie ewentualnej korekty. Plusem takiego makijażu permanentnego jest z pewnością fakt, że zazwyczaj utrzymuje się on do 1,5  – 2 lat. Nie mniej powinnyśmy pamiętać, że co jakiś czas trzeba będzie iść do kosmetyczki, aby uzupełnić barwnik.

Makijaż permanentny nie należy do najtańszych, jednak warto wziąć pod uwagę jak wiele czasu i pieniędzy możemy zaoszczędzić, jeśli nie będziemy musiały wykonywać codziennego makijażu. Nie mówiąc o tym, że cały czas będziemy prezentować się świetnie. Jednak żeby móc się jak najdłużej cieszyć z takiego makijażu, musimy też wiedzieć, w jaki sposób go pielęgnować.

1 comment

Related Posts

1 comment

Julita 29 kwietnia 2021 - 15:02

Jestem po makijażu permanentnym ust i korekcie, zabieg wykonywałam w Koszalinie. Polecam, choć w pierwszych dniach ból przeszkadzał mi podczas jedzenia czy picia – trzeba być na to przygotowanym!

Reply

Leave a Comment