Jak rozbudzić w sobie ochotę na seks?

by karol

Na początku gdy się poznajemy mamy do czynienia z niesamowitą fascynacją. Jest coś nowego, jest jakaś tajemnica, którą chcemy odkryć, a co się z tym wiąże, mamy również większą ochotę na zbliżenia, bo również w tej strefie intymnej chcemy lepiej poznać drugą osobę. Jednak z biegiem czasu do związku wkrada się rutyna, pojawiają się różnego rodzaju problemy, a im dłużej się znamy, tym mniej rzeczy może nas zaskoczyć.

Jeśli do tego razem mieszkamy i pojawiają się problemy dnia codziennego, to może się okazać, że ochota na seks znacznie się zmniejszy. Co więc zrobić, aby na nowo ją w sobie rozbudzić, aby znowu mieć ochotę na współżycie i przede wszystkim, żeby dawało nam ono naprawdę sporo radości?

Czasami nie potrzeba wiele

Jeśli chodzi o zmniejszenie ochoty na współżycie, to bardzo często odpowiada za to rutyna. Jesteśmy zmęczeni po pracy, więc wszystko odbywa się według sprawdzonego schematu, praktycznie nie ma żadnych niespodzianek, a więc jesteśmy w stanie przewidzieć, co i kiedy się wydarzy. A przecież do takiego zbliżenia potrzeba odpowiedniej atmosfery, ponieważ wiele zaczyna się w naszej głowie i dopiero wówczas zaczyna odpowiadać nasze ciało. To oznacza, że jeśli chcemy zwiększyć ochotę na seks, jeśli na nowo chcemy rozbudzić tą część naszego związku, to warto zacząć od niewielkich zmian. Warto wówczas zapalić świece, a zgasić światło, tak aby wprowadzić większą intymność, stworzyć odpowiedni nastrój. Dodatkowo nigdzie nie jest powiedziane, że zawsze musimy się kochać w sypialni i w łóżku. Przecież w domu mamy tak wiele różnych pomieszczeń, więc wystarczy puścić wodze wyobraźni, aby móc zorganizować coś niecodziennego, co zaskoczy drugą stronę. Jeśli do tego dodamy odpowiedni strój, bieliznę, która będzie miała rozpalać zmysły, ale jednocześnie nie będzie wszystkiego odkrywała, to może się okazać, że zyskamy znacznie większą ochotę na seks niż moglibyśmy się spodziewać.

Gesty w ciągu dnia też są ważne

W ciągu dnia traktujemy się ozięble, mijamy się w drzwiach i nawet ze sobą nie rozmawiamy? Trudno wówczas, żebyśmy wieczorem mieli ochotę na fizyczne zbliżenia. Dlatego też warto dbać o codzienne, małe gesty. Wysłanie smsa, krótki telefon podczas przerwy w pracy. Delikatne pieszczoty w ciągu dnia, tutaj całus, tu przytulenie, pogłaskanie, zrobienie herbaty czy pomoc w domowych obowiązkach. Takie sygnały pokazujące, że druga osoba jest dla nas ważna, że my jesteśmy ważni dla niej, również będą pozytywnie wpływały na zwiększenie ochoty na seks. Warto także sprawdzić na co najbardziej reaguje druga strona, w którym miejscu lubi być dotykana, całowana, bo wówczas może się okazać, że gra wstępna wcale nie będzie musiała zaczynać się dopiero w łóżku, na chwilę przed seksem. Będzie mogła trwać cały dzień, powoli rozbudzając pożądanie i zwiększając napięcie. Wówczas po całym dniu takich starań może się okazać, że seks będzie naprawdę niesamowity.

Odpowiednia atmosfera, właściwe nastawienie i bliskość okazywana przez cały dzień mogą naprawdę pozytywnie wpłynąć na naszą ochotę na intymne zbliżenie.

1 comment

Related Posts

1 comment

-IGA- 29 kwietnia 2021 - 14:53

Dziękuję za rady, może poprawią moje słabe libido po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Reply

Leave a Comment