Dieta nie musi być męcząca

by karol

Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w swoim życiu nie byłaby na diecie. To oznacza, że mamy z nią różne doświadczenia. Dla jednych była sposobem na oczyszczenie ciała, dla innych na zrzucenie zbędnych kilogramów, a dla jeszcze innych może się kojarzyć jako zło konieczne, kiedy to musieli chodzić głodni i niezadowoleni.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że prawidłowo dobrana dieta wcale nie musi kojarzyć się z czymś złym i męczącym. Wręcz przeciwnie, może się okazać, że chętnie będziemy ją stosować, a jeśli przy okazji schudniemy, albo poprawi się nasze samopoczucie, to będziemy mieli dodatkową motywację do kontynuowania takiej diety.

Dopasowana do nas

Jeśli chcemy mieć dietę, którą z ochotą będziemy stosować, to z pewnością powinniśmy udać się do dietetyka. Tylko on, po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu będzie w stanie ustawić dla nas odpowiednią dietę. Taką, która z jednej strony pozwoli nam zredukować naszą wagę, z drugiej poprawi nasze samopoczucie, a z trzeciej sprawi, że chętnie będziemy taką dietę stosować, bo wszystko będzie nam pasowało. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele, bo takich dietetyków jest sporo, a to oznacza, że warto popytać wśród bliskich nam osób, czy nie mają kogoś sprawdzonego. Może się wówczas okazać, że przy dobrze ułożonej diecie wcale nie będziemy musieli rezygnować ze słodyczy czy z innych produktów, które lubimy. Owszem może się okazać, że będziemy musieli je ograniczyć, albo zastąpić czymś innym, ale nie mniej wcale nie oznacza to, że będziemy musieli je kategorycznie wyeliminować i nie będziemy mogli już po nie sięgać. Dodatkowo warto wiedzieć, że przy tego typu dietach naprawdę niezwykle istotne jest to, aby nam one smakowały, bo w przeciwnym razie szybko zaprzestaniemy ich stosowania. O innych błędach, które popełniamy podczas próby przejścia na dietę odchudzającą, dowiesz się w drugim odcinku podcastu Edukacja Dietetyczna.

O tym także trzeba pamiętać

Niezwykle ważne w tym wszystkim jest również to, żeby taka dieta była zróżnicowana. Jeśli będziemy mieli w kółko jeść te same produkty, to może się okazać, że znudzą nam się one znacznie szybciej niż podejrzewaliśmy. Dlatego też ważne jest to, aby taki dietetyk podczas przygotowywania jadłospisu dopilnował, aby był on jak najbardziej zróżnicowany. Oczywiście niektóre dania będą się powtarzały, bo przecież nie zawsze możemy zrobić tylko malutką porcję, czasami konieczne będzie jej przygotowanie i podzielenie na mniejsze porcje, aby starczyło na kilka dni. Nie mniej warto wówczas dopilnować, aby takie danie nie było spożywane dzień po dniu. Po pierwsze przestanie nam smakować i łatwiej będzie nam odejść od diety, a po drugie jego oddziaływanie na nasze ciało będzie znacznie mniejsze niż być powinno. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza dieta przyniesie spodziewany skutek i uda nam się zrzucić nadmiar kilogramów, to koniecznie musimy poza dietą, do naszego codziennego życia wprowadzić systematyczny ruch.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj propozycje, jakie diety są oferowane przez dietetyków. Jeśli naszą dietę przygotuje specjalista, możemy być pewni, że będzie smaczna, skuteczna i przede wszystkim chętnie będziemy ją stosować.

1 comment

Related Posts

1 comment

Agata 29 kwietnia 2021 - 15:04

Super wpis. Ja korzystałam z diet pudełkowych, po czym dostałam jadłospis od dietetyka i zaczęłam sama gotować.

Reply

Leave a Comment